6. Memoriał Wiesława Maniaka
Międzynarodowy Miting Lekkoatletyczny w Szczecinie

Memoriał Wiesława Maniaka jest cyklicznym wydarzeniem, odbywającym się od 2018 roku i upamiętniającym najwybitniejszą legendę szczecińskiego sprintu, medalistę olimpijskiego (Tokio’64) i Mistrza Europy.
Zawody odbywają się na miejskim stadionie lekkoatletycznym imienia samego Maniaka i obfitują w wiele ciekawych konkurencji, w których mierzą się najlepsi zawodnicy z Polski, Europy i różnych zakątków Świata.
Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się bezpośrednio po Mistrzostwach Świata w Budapeszcie (19-27 sierpnia) i będzie tym samym jedną z pierwszych okazji do zaprezentowania się świeżo upieczonych medalistów oraz finalistów, dla których MŚ będą docelową imprezą sezonu.
Szczecin uwielbia lekkoatletykę, o czym świadczą pełne trybuny kibiców w poprzednich latach. Memoriał stał się prawdziwym świętem lekkoatletyki w naszym mieście, w którym bardzo chętnie uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci.
Memoriał Wiesława Maniaka jest jednym z najważniejszych mityngów lekkoatletycznych w Polsce. W roku 2023 nasze zawody znalazły się w cyklu World Athletics Continental Tour 2023 Challenger Series.
Memoriał odbędzie się w środę 6 września 2023 r. w godzinach popołudniowo-wieczornych i będzie transmitowany na żywo przez telewizję publiczną.

Scroll to Top